Dashboard
ERASMUS+ ile Yurtdışında Okuma Fırsatı Yakalayan UAÜ Öğrencileri

Uluslararası Antalya Üniversitesi öğrencileri; yurt dışındaki yükseköğretim kurumları arasında yapılmış anlaşma ve protokollere uygun olarak, ilgili diğer yükseköğretim kurumlarında bir veya iki yarıyıl öğrenim görebilme şansına sahiptir. Yurtdışında okumanın dünya görüşünü genişleten, başka bir kültürün derinliklerini ve dinamiklerini öğrenmeye ve dil becerisini geliştirmeye katkı sağladığına inanan Uluslararası Antalya Üniversitesi , Erasmus değişim programı ile öğrencilerinin yurtdışında eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Öğrenci değişim programını Uluslararası Programlar Ofisi (IPO) aracılığıyla yürüten Uluslararası Antalya Üniversitesi, öğrencilerine ilk etapta Soongsil Üniversitesi (Kore), São Paulo Üniversitesi (Brezilya), ve Wisconsin-Milwaukee Üniversitesi (ABD)’de eğitim imkanı sunarken her yıl gidilecek üniversite sayısını ve ülke çeşitliliğini artırmak için de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Çeşitli kültürlerden öğrencilerle birlikte çalışırken daha geniş bir akademisyen ağından da ders alma fırsatı yakalayan öğrenciler duygularını şu şekilde ifade ettiler: Emine Tuğçe KÖKSAR, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi: “IPO’ya çok teşekkür ederim. Kore'de olmak beklediğimden daha güzelmiş. Farklı ülkelerden birçok arkadaşlarım oldu."

Dalkhaajav BATKHUU, Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi: “Burası harika. Her andan zevk alıyorum. Seul ve Üniversite öylesine güzel ki."

Sümeyye ÇAM, Hukuk Fakültesi öğrencisi: “Üniversite sandığımdan çok daha iyi bir üniversiteymiş. Burada, USP'de okuduğunu söylediğin zaman insanlar hayranlıkla bakıyorlar. Sınıfımız genellikle Fransız ağırlıklı, çoğu kişi Avrupa'dan gelmiş. Oryantasyon programında özellikle bizi tanıttılar. Türkiye'den ilk defa öğrenci aldıklarını söylediler ve güzel karşıladılar. İnşallah burada kaldığımız süre boyunca, buradan en iyi şekilde faydalanıp güzel kazanımlarla dönebiliriz.”


Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında
daha fazla bilgi için