Dashboard
Mühendislik Dalında Birinciler UAÜ’den!

Dünyanın en büyük uluslararası müteahhitlik şirketleri arasında 37. sırada, Avrupa’da ise 10. sırada yer alan Rönesans Holding, üniversite öğrencilerine yönelik “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” konseptiyle mimarlık ve mühendislik alanında yarışma düzenledi. Bu sene düzenlenen yarışmada üniversitemiz öğrencileri mühendislik dalında birinciliği elde ederken, ikinciliği ODTÜ, üçüncülüğü ise Uludağ Üniversitesi aldı.

Birincilikle dönen öğrencilerimizden Mehmet Safa Karahan, öğrencilik yıllarında bu gibi yarışmaların, projelerin içinde olmanın büyük bir fırsat ve deneyim olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bizim bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyordu. Yarışmayı ilk gördüğümde ‘bu yarışmaya katılmalıyız ve kazanmalıyız’ dedim. Zor ve stresli bir hazırlık süreci oldu. Detaylı araştırmalar yaptık, yeni fikirler üretmeye çalıştık. Çok güzel bir deneyim oldu benim için, çok şey öğrendim. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Böylesine büyük bir yarışmada Türkiye’nin en iyisi olabilmek gerçekten gurur verici.”

Diğer şampiyon öğrencimiz Mustafa Ekicim ise, “Aylardır yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamak gerçekten çok gurur verici.” diyerek şunları söyledi: “Takım ruhunun ve birlikte çalışmanın bize nasıl başarılar getireceğine tanık olduk ve bu sevinci hep birlikte yaşadık. Bu üniversitede olmak, bu fırsatları yakalamak, böyle akademisyenlerden eğitim alıyor olmak projeye atılmak için en büyük şansımızdı. Bu başarıyı gerçekleştireceğimize canı gönülden inanan hocamız Yrd. Doç. Dr. Beste Çubukcuoğlu’na, takım arkadaşlarıma ve biz genç mühendis ve mimar adaylarını sürdürülebilir tasarımlara yönlendiren Rönesans Holding’e teşekkür ederim.” mesajlarını verdi.


Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında
daha fazla bilgi için