Dashboard
ERASMUS Macerası

Esra ÇAY

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Bu bölümü isteyerek seçtim ve kararımdan son derece memnunum. Çünkü insan yaptığı işten mutluluk duymuyorsa hayat, o insan için bunaltıcı bir hale dönüşebilir. O yüzden üniversite tercihi esnasında önemli olan kişinin ne istediğini bilmesi ve bu doğrultuda bölüm tercih etmesidir.

Okuduğum bölümle ilgili stajımı yurt dışında yapma gibi bir amacım vardı. Bu anlamda 2. sınıf yaz stajımı okulumuzun Erasmus programı kapsamında İngiltere’de yapma fırsatı yakaladım. Endüstri Mühendisliği bölüm başkanı Doç. Dr. Fatih CAMCI hocamızın yardım ve desteğiyle Cranfield University içinde bulunan bir yazılım geliştirme şirketinde, software engineer olarak staj yapma kabulü aldım. Bu benim için inanılmaz bir deneyimdi. Daha önce temel eğitimini almış olduğum programlama üzerinde yeteneklerimi geliştirdim ve yeni bir programlama dili daha öğrenip, gerçek iş dünyasını tecrübe etmiş oldum. Staj süresince çok güzel insanlarla tanıştım. Onların kültürlerini ve hayata bakış açılarını öğrendim. Bunların yanında fırsat buldukça gezdim ve gördüm. Her gün yeni bir maceraya gözlerimi açarak tarif edilemez bir yaz tatili geçirdim!

Arkadaşlarıma da Erasmusdan faydalanmalarını, yeni yerler keşfedip yeni kültürlerle tanışmalarını tavsiye ederim. Özellikle Erasmus ve diğer öğrenci değişim programlarından yararlanmamız konusunda bizi teşvik eden ve destekleyen üniversitemin akademik kadrosuna teşekkür ederim.


Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında
daha fazla bilgi için