Dashboard
Hayallerinize Giden Yol Uluslararası Antalya Üniversitesi’nden Geçer.

Aslıhan ARSLAN

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği 3. sınıf öğrencisiyim. Çok iyi bir puan alıp da bu bölümü tercih etmek, ailelerin kolay kabul edemeyeceği bir durumdur. Aileme üniversite tercih döneminde Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü seçeceğimi söylediğimde neredeyse hiç kimse bu tercihimi onaylamadı. Çünkü polislik sınavlarına katılmış ve kazanmıştım. 3 haftalık bir oryantasyon programı sonrası eğitimlere başlayacaktık ve geleceğimi garanti altına almış olacaktım. Tabii ki bu mesleğe sonsuz saygı duyuyorum ama benim hayalim, yapmak istediğim iş bu değildi. Ben kendimi daha çok geliştirebilmek, dünyaya açılabilmek, kendi işimin patronu olabilmek ve yeni iş fikirlerimle topluma daha faydalı olabilmek için tercihimi üniversiteden yana kullandım. Yani hayallerimin peşinden hedefimi gerçekleştirmek için gittim.

UAÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü 1. olarak kazandım. Üniversiteye başlamadan önce Dubai’ye gitmek, gerçekleştirmek istediğim en büyük hayalimdi. Fakat yurtdışına çıkmanın çok zor hatta imkansız olduğunu düşünüyordum. O yüzden ilk stajımı Antalya’da yapmaya karar verdim fakat ikinci stajım için yurt dışına gitmem gerekiyordu. Çünkü üniversitem bana böyle bir imkan sunmuştu ve bunu değerlendirmem lazımdı. Dubai’ye gitmenin, gerek dil açısından gerekse farklı bir kültürü yerinde öğrenme açısından faydalı olacağını düşünüyordum. Okulumuzun mütevelli heyetinin sahip olduğu ve dünya çapında önemli bir vizyona sahip olan Rixos Hotel grubuna Dubai’de staj yapmak için başvuruda bulunduğumda çok kısa bir süre içerisinde kabul mektubu aldım. Hemen hazırlıklara başladım ve o yaz üç ayımı dolu dolu Dubai’de geçirdim. Bu yılki stajımı ise yine üniversitemin sağlamış olduğu Erasmus programı ile Hırvatistan’da yapacağım. Böylelikle Avrupa’yı dolaşabilme şansını elde edeceğim.

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) bana çok şey kazandırdı. Zaten üniversitemizin kurulma amacı girişimci ve lider gençler yetiştirmekti ve bu anlamda gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bir hedefi olan insanın öncelikle fikirler üretip başarabileceğine inanması ve güvenmesi gerekir. Uluslararası Antalya Üniversitesi bu konuda öğrencilerinin her zaman yanında. Hayallerinizi gerçekleştirmek için arkanızda bir destek hissetmek istiyorsanız UAÜ sizin için en doğru adres olacaktır.


Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında
daha fazla bilgi için